Striekaná izolácia domu

Jednu z otázok, ktorú si kladiete pri plánovaní stavby je: ,,Budem šetriť na izolácii domu alebo na platbách za energie?´´ Šetrite tam, kde to má zmysel! Už pri výbere projektu treba brať do úvahy výber pozemku a správnu orientáciu domu podľa svetových strán. Slnečné svetlo ovplyvňuje nielen náladu, ale aj výkonnosť človeka počas dňa. Platia tu všeobecné zásady, ktoré sú overené časom.

Miestnosť, kde trávite najviac času by mala byť orientovaná na juh, prípadne juhozápad. Platí to hlavne pre obývačku, kde sa zdržiava celá rodina počas dňa. 

Dôležité miesto v dome by malo patriť deťom. Deti trávia v izbách viac času, ako vy v spálni. Je to miesto na ich každodennú hru, písanie úloh a relax. Preto je dobré uprednostniť ich a venovať kus domu na južnej strane detským izbám.

V spálni sa väčšinou nezdržiavate počas dňa a slúži predovšetkým na spánok . Ak chcete byť rušení svetlom čo najmenej, tá správna strana pre vás je sever.

Keďže na severe sa miestnosti prehrievajú najmenej a zároveň má najväčšie tepelné straty, najideálnejšie je umiestniť tu pomocné miestnosti ako špajzu, technickú miestnosť, toaletu, chodby.

Sever, severovýchod alebo východ je ideálny pre kuchyňu. V kuchyni sa produkuje množstvo tepla pri varení a pečení.

Netreba zabudnúť ani na kvalitné okná, či dvere, ktoré vám zabezpečia vhodnú izoláciu.

S penovou striekanou izoláciou môžete svoje náklady na energie výrazne minimalizovať a tým ovplyvniť náklady na prevádzku hneď na začiatku. Vaša peňaženka to neskôr ocení.